LOGOPEDA | NEUROLOGOPEDA | PEDAGOG SPECJALNY
NAUKA CZYTANIA I PISANIA
ROZWIJANIE KOMPETENCJI SPOŁECZNO-EMOCJONALNYCH
TEL & EMAIL: 690 387 397 | GABINET@LOGOSMIESZKI.PL

Logopeda Poznań - Terapia logopedyczna

Skuteczne korygowanie wad wymowy

Nadrzędnym celem naszej działalności jest świadczenie kompleksowego wsparcia dzieciom borykającym się z wadami wymowy. Logopeda reprezentujący nasz Gabinet to osoba o wieloletnim doświadczeniu, która z dużym zaangażowaniem podchodzi do rozwiązywania problemów odwiedzających nas pacjentów. Zdajemy sobie sprawę ze zróżnicowanych potrzeb najmłodszych, dlatego każde dziecko może liczyć na indywidualnie dopasowaną terapię.

Kompleksowe wsparcie

Jesteśmy zdania, że dobry logopeda powinien posiadać wszechstronną wiedzę, dlatego systematycznie rozwijamy nasze kompetencje, tak aby efekty naszych terapii były możliwie jak najlepsze. Warto pamiętać, że wady wymowy to nie tylko bariera komunikacyjna, ale także czynnik mogący mieć negatywny wpływ na intelektualny i społeczny rozwój dziecka. Gabinet LogoŚmieszki z miasta Poznań zapewnia rzetelną diagnostykę oraz skuteczne leczenie wad wymowy.

Kiedy zgłosić się do logopedy?

Z doświadczenia wiemy, że jak najwcześniejsze korygowanie wad wymowy jest niezmiernie istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Z pewnością nie warto czekać, aż problem rozwiąże się sam. Jeśli jako rodzic dostrzegasz jeden z poniższych symptomów, wizyta u logopedy okaże się trafnym wyborem:

Idealnie dopasowana terapia logopedyczna

W poznańskim Gabinecie LogoŚmieszki stawiamy przede wszystkim na prawidłowe rozpoznanie źródła problemu. W tym celu, logopeda stara się w jak największym stopniu poznać pacjenta oceniając narządy mowy pod względem prawidłowego rozwoju i motoryki. Szczególną uwagę zwracamy na budowę języka, podniebienia, warg, żuchwy oraz uzębienie. Wady wymowy mogą wynikać również z zaburzeń słuchu i mieć swoje odzwierciedlenie w piśmie dziecka.

W określeniu szczegółowego planu terapii logopedycznej pomocne mogą okazać się również informacje zebrane od rodziców młodego pacjenta. Nasz logopeda może zapytać m.in. o: przebieg rozwoju mowy dziecka, występowanie wad wymowy u innych członków rodziny czy też ewentualne choroby, z którym zmaga lub zmagało się dziecko.

Sprawdź, jakie efekty może osiągnąć Twoje dziecko uczęszczając do naszego logopedy i już dziś umów się na konsultację w poznańskim Gabinecie LogoŚmieszki. Zapewniamy przyjazną atmosferę oraz świetne warunki leczenia.