LOGOPEDA | NEUROLOGOPEDA | PEDAGOG SPECJALNY
NAUKA CZYTANIA I PISANIA
ROZWIJANIE KOMPETENCJI SPOŁECZNO-EMOCJONALNYCH
TEL & EMAIL: 690 387 397 | GABINET@LOGOSMIESZKI.PL

Neurologopeda Poznań - Terapia neurologopedyczna

Terapie neurologopedyczne w Poznaniu

Czynników odpowiedzialnych za zaburzenia mowy jest wiele, a niektóre z nich mogą mieć podłoże neurologiczne. Poznański Gabinet LogoŚmieszki zajmuje się skuteczną diagnozą i leczeniem takich przypadków. Nasz neurologopeda stanowi wsparcie dla dzieci obciążonych uwarunkowaniami genetycznymi czy też problemami w zakresie funkcjonowania układu nerwowego. Każdego dnia udowadniamy, że niepełnosprawność intelektualna nie musi stanowić bariery komunikacyjnej dla dziecka.

Kiedy zdecydować się na konsultację z neurologopedą?

Konsultacja z neurologopedą jest wskazana w przypadku:

Warto zaznaczyć, że im wcześniej zdecydujemy się na wizytę u neurologopedy tym większe szanse na uzyskanie satysfakcjonujących efektów terapii.

Pierwsze spotkanie z neurologopedą

Na pierwszej konsultacji nasz neurologopeda przeprowadza krótką rozmowę z rodzicami młodego pacjenta celem uzyskania informacji o:

Jak przebiega terapia neurologopedyczna?

Każda terapia neurologopedyczna realizowana w poznańskim Gabinecie LogoŚmieszki jest dostosowywana do indywidualnych wymagań Pacjenta. Niepełnosprawność intelektualna może mieć różne oblicza, dlatego przed zaplanowaniem jakichkolwiek aktywności terapeutycznych, nasz neurologopeda wnikliwie obserwuje pacjenta i poznaje jego potrzeby. Oprócz informacji pozyskanych podczas pierwszej wizyty w naszym Gabinecie, bardzo istotne jest również zwrócenie uwagi na wiek pacjenta. Otóż inne metody terapeutyczne będą wykorzystywane w przypadku dwulatków, a jeszcze inne w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym.

Zlokalizowany w mieście Poznań Gabinet LogoŚmieszki jest otwarty również na osoby dorosłe, które w wyniku wypadku, wylewu bądź udaru mają problemy z poprawną artykulacją. Serdecznie zapraszamy na konsultację. Nasz neurologopeda stworzy dla Ciebie lub Twojego dziecka przemyślany plan terapii ukierunkowany na zwiększenie swobody porozumiewania się w codziennym życiu. Do usłyszenia!